Chelsea, Matias Vecino için 23 milyon sterlin ile transfer hamlesini tamamladı

The Daily Express'e göre Chelsea, Inter'in Uruguay uluslararası şirketi için talep ettiği 28 milyon € (23 milyon £) ücreti ödemeye hazır.

Chelsea, Matias Vecino için 23 milyon sterlin ile transfer hamlesini tamamladı

Chelsea'nin , Inter Milan'ın Matias Vecino için yaz fiyatını karşılamayı kabul ettiği bildirildi. Chelsea'nin Ocak ayında hemen imza atmadığından çok daha az etkilenen Frank Lampard , kulübe sezonun sonunda Hakim Ziyech'i kapılardan takip etmek için dört yeni eki güçlendirmek istediğini söyledi. Blues, merkezi bir orta saha oyuncusu için bir hamleye öncelik verecek ve 28 yaşındaki Inter star Vecino, 2020/21 kampanyası öncesinde gerçekçi bir hedef olarak tanımlandı. The Daily Express'e göre Chelsea, Inter'in Uruguay uluslararası şirketi için talep ettiği 28 milyon € (23 milyon £) ücreti ödemeye hazır.


Chelsea'yi 2016'dan 2018'e kadar yöneten baş antrenör Antonio Conte, kendi transfer kitlesi için para biriktirmek için Vecino'ya para yatırmak istiyor. Vecino geçen ay Inter'den ayrılmaya yaklaştı, hem Manchester United hem de Everton da hevesliydi, ancak ilgili Premier Lig kulüplerinin hiçbiri şartları kabul edemedi. Deneyimli orta saha oyuncusu, profesyonel kariyerinin büyük bir kısmını Nacional'den 2013'te Fiorentina'ya katılmak için ayrıldıktan sonra İtalya'da geçirdi. Daha sonra San Siro'ya kalıcı bir hamle yapmadan önce Cagliari ve Empoli ile iki başarılı kredisi vardı.


Ian Wright, Chelsea'nin zaten Ziyech'te 'parlak' bir oyuncuya indiğini ve Fas'ın gelişinin Tammy Abraham üzerinde olumlu bir etkisi olacağını öngörüyor. "Arsenal forvet" dedi . Ve sonra Eden Hazard'ın onlar için yaptıkları nedeniyle, bu rolde bir şeylerin gerçekleşmesini sağlayabilecek belirli bir oyuncuları vardı.