Ceylanpınar Eski belediye Başkanı Menderes Atilla'ya Gasp Suçlaması

Geçtiğimiz dönem Şanlıurfa'nın Ceylanpınar Belediye Başkanı ve 31 Mart yerel seçimlerinde AKP'den aday gösterilmeyince Demokrat Partiden aday olarak seçimi kaybeden Menderes Atilla, adam kaçırma alıkoyma ve gasp suçlaması ile hakim önüne çıktı

Ceylanpınar Eski belediye Başkanı Menderes Atilla'ya Gasp Suçlaması
Ceylanpınar Eski belediye Başkanı Menderes Atilla

Geçtiğimiz dönem Şanlıurfa'nın Ceylanpınar Belediye Başkanı ve 31 Mart yerel seçimlerinde AKP'den aday gösterilmeyince Demokrat Partiden aday olarak seçimi kaybeden Menderes Atilla, adam kaçırma alıkoyma ve gasp suçlaması ile işlem yapıldığı belirlendi.

Şanlıurfa Ceylanpınar’ın AKP’li eski belediye başkanı Menderes Atilla, oğlu ve iki yeğeni hakkında, AKP’li eski milletvekili Salih Fırat’ın akrabası Efe Gazi Subaşı’yı (22) alıkoyup parasını zorla aldıkları gerekçesiyle işlem yapıldığı ortaya çıktı.

Subaşı, kendisini 17 saat silahla alıkoydukları ve 490 bin lirasını aldıkları gerekçesiyle Atilla ve beraberindekiler hakkında ‘gasp suçu'ndan şikayetçi oldu. Ankara Başsavcılığı ise “tehdit ve yaralama” suçundan işlem yaptı, Atilla ve beraberindekilere “adli kontrol kararı” uygulandı. Atilla ifadesinde “Subaşı'nın babasının kendisini dolandırdığını” iddia etti. Ayrıca, Subaşı ve babasının yanı sıra Salih Fırat'tan da kendisini dolandırdıkları iddiasıyla şikayetçi oldu.

Kaynak; Sözcü