Bu Hafta 5 Yerli 8 Yabancı 13 Film Beyaz Perdede Olacak

Sinema sevenleri bu hafta vizyona girecek 5 yerli 8 yabancı olmak üzere 13 film karşılayacak, Aksiyon, duygusal, drama, ve çizgi animasyon kısaca beyaz perdeden ne ararsanız var bu hafta.

Bu Hafta 5 Yerli 8 Yabancı 13 Film Beyaz Perdede Olacak
Bu Hafta 5 Yerli 8 Yabancı 13 Film Beyaz Perdede Olacak

Sinema sevenleri bu hafta vizyona girecek 5 yerli 8 yabancı olmak üzere 13 film karşılayacak, Aksiyon, duygusal, drama, ve çizgi animasyon kısaca beyaz perdeden ne ararsanız var bu hafta. 

 

1 - Siyah Giyen Adamlar: Global Tehdit

F. Gary Gray'ın yönetminliğini yaptığı; Tessa Thompson, Chris Hemsworth, Liam Neeson, Emma Thompson ve Rebecca Ferguson'un başrolünde oynadığı "Siyah Giyen Adamlar: Global Tehdit" izleyici ile buluşacak. 

"Siyah Giyen Adamlar" serisinin yeni projesi "Siyah Giyen Adamlar: Global Tehdit", dünya dışı varlıklar karşısında yeryüzünü korumaya çalışan birimin saha görevlileri Ajan M ve Ajan H'nin hikayesini anlatıyor.

Sevilen seriden yola çıkan bu yeni bölümde, dünyayı kötülüklerden arındırmaya çalışan ekibin, bugüne kadar karşılarına çıkan en büyük tehdit olan köstebeği ortaya çıkarmak için kurdukları takımla birlikte verdikleri mücadele konu ediliyor.

Siyah Giyen Adamlar: Global Tehdit Fragmanı

 

2 - Roketman

#Rocketman, Elton John’un çığır açan yıllarının inanılmaz insan hikayesi hakkındaki destansı bir müzik fantezisidir. Film, utangaç piyano dahisi Reginald Dwight'tan uluslararası süperstar Elton John'a muhteşem dönüşüm yolculuğunu takip ediyor. Elton John’un en sevilen şarkılarına set edilen ve yıldız Taron Egerton’un yaptığı bu ilham verici hikaye, küçük kasabalı bir çocuğun pop kültüründeki en ikonik figürlerden biri haline gelmesinin evrensel olarak zevkli hikayesini anlatıyor. ROCKETMAN aynı zamanda Jamie Bell'i Elton’un uzun zamandır söz yazarı ve yazma ortağı Bernie Taupin, Elton’ın ilk menajeri Richard Madden ve Elton’ın annesi Sheila Farebrother’den Bryce Dallas Howard’ın yanında.

Roketman Fragman

 

3 - Solaris

Sinema tarihinin önemli yönetmenlerinden Andrei Tarkovsky'nin yönettiği 1972 yapımı Sovyet sanat filmi "Solaris" Başka Sinema gösterim programı kapsamında Türk izleyicisi ile buluşacak.

Natalya Bondarchuk, Donatas Banionis, Jüri Jarvet, Nikolay Grinko, Anatoliy Solonitsyn, Olga Barnet ve Vitalik Kerdimun gibi isimlerin oynadığı gizemli dram "Solaris", bilim kurgu meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

 

Solaris Fragman

 

 

4 - Stalker

Haftanın bir diğer bilim kurgu filmi yine Rus sinemacı Andrei Tarkovsky'nin yönetmenliğini üstlendiği "Stalker" olacak.

Tarkovsky'nin 1979 yapımı filminin başrollerinde Alisa Freyndlikh, Aleksandr Kaydanovskiy, Anatoliy Solonitsyn, Nikolay Grinko, Natalya Abramova ve Faime Jurno oynuyor.

Stalker Fragman

 

 

5 - Ayna

Andrei Tarkovsky'nin 1975 yapımı filmi "Ayna" da bu hafta Başka sinema gösterim programı kapsamında Türk izleyicisinin beğenisine sunulacak.

Ayna 1975 Rus yapımı, Andrei Tarkovsky tarafından yönetilmiş bir filmdir. Çocukluk anıları, güncel olaylara dair sahneler ve Tarkovsky'nin babası Arseny Tarkovsky tarafından yazılan güncel olaylara dair şiirler ile kompoze edilmiş kabaca bir otobiyografidir. Vikipedi
Yayın tarihi: 1 Ocak 1975 (ABD)
Yönetmen: Andrey Tarkovski
Film müziğinin bestecisi: Eduard Artemyev
Sinematografi: Georgy Rerberg
Senaryo: Andrey Tarkovski, Arseniy Tarkovskiy, Aleksandr Misharin

Ayna Fragman

6 - Kuyu

Lee Cronin'in yönetmenliğini üstlendiği "Kuyu", travmatik geçmişini arkasında bırakmak için oğlu ile birlikte İrlanda kırsalında sakin bir eve yerleşen bir kadının, oğlunun ormanda kaybolması sonrası kendisini içerisinde bulduğu paranoya girdabını anlatıyor.

İngilizceden çevrilmiştir-Yerdeki Delik, Cronin ve Stephen Shields'ın senaryosundan Lee Cronin tarafından yönetilen 2019 doğaüstü korku filmi. Filmde Seána Kerslake, James Cosmo, Kati Outinen, Simone Kirby, Steve Wall ve James Quinn Markey bulunuyor. Wikipedia (İngilizce)

Yayın tarihi: 1 Mart 2019 (İrlanda)
Yönetmen: Lee Cronin
Film müziğinin bestecisi: Stephen McKeon
Yapım şirketleri: Fís Éireann/Screen Ireland, Finnish Film Foundation, Broadcasting Authority of Ireland, Head Gear Films
Senaryo: Lee Cronin, Stephen Shields

Kuyu Fragman

7 - Cinnet

Aytekin Birkon'un yönettiği yerli korku filmi "Cinnet", bir sabah kendisini kocasını öldürmüş şekilde bulan fakat olanlara dair hiçbir şey hatırlamayan bir kadının bu cinayetin arkasındaki gerçeği ortaya çıkarma çabasını konu alıyor.

Cinnet Fragman

8 - Hayalimdeki köy

Hayalimdeki Köy, yıllar önce ayrıldığı köyüne geri dönen bir adamın hikayesini konu ediyor. Yönetmenliğini ve senaristliği Cüneyt Faruk Arkın’ın üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Eşref Kolçak, Nuri Alço, Hacı Ali Konuk, Levent Taşçı gibi isimler yer alıyor.

Cüneyt Faruk Arkın'ın yönetmenliğini yapıp başrolünde Eşref Kolçak, Nuri Alço, Hacı Ali Konuk, Levent Taşçı, Burçak Kabadayı ve Selahattin Taşdöğen ile oynadığı "Hayalimdeki Köy"; komedi meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

Hayalimdeki Köy Fragmanı

9 - Akıllara Seza

Romantik komedi filmi "Akıllara Seza", 1997 yılında lise mezuniyetine giderken kaza geçirip komaya giren bir gencin; 22 sene sonra komadan uyanıp kazadan önce sevdiğinin peşinden gitmesini konu ediniyor.

Haldun Boysan, Ulaş İnan Torun, Aslıhan Güner, Timur Acar, Kemal Uçar, Sema Atalay, Erdem Baş ve Onur Sermik'in rol aldığı filmin yönetmenliğini Serdal Genç yaptı.

Akıllara Seza Fragman

 

10 - Bekçi

İlk gösterimi 37. İstanbul Film Festivali’nde gerçekleştirilen Bekçi, 29. Ankara Uluslararası Film Festivali’nin de Ulusal Yarışma bölümünde festival seyircisiyle buluşmuştu. Ocak 2018’de kaybettiğimiz usta oyuncu Turan Özdemir’in son başrol filmi olan Bekçi; gerilim, dram ve mizahı öğeleri barındırmaktadır.

Turan Özdemir’in canlandırdığı Salih, bir kasaba mezarlığında gece bekçiliği yapmakta; her gün, akşamüstü, bekçi kulübesine gelip sabah gün doğmadan geri dönmektedir. İlerlemiş yaşına rağmen yaklaşık iki kilometrelik yolu her gün, aynı rutinle kat eden Salih; yıllardır yaptığı iş nedeniyle kendi içine kapanmış, gerçek yaşamdan nerdeyse kopmuştur... Kasaba yolunda yaşadıkları, gece kulübeye gelen tuhaf adamlar ve her gece rüyasına giren genç bir kız, Bekçi Salih’te derin bir paranoyaya dönüşmüş, gerçekle gerçekdışı birbirine karışmıştır... Ta ki sabahın ilk ışıklarına dek.

KÜNYE

Yönetmen ve Senarist: Durmuş AKBULUT 

Yapımcı: Elçin ÇELİK

Görüntü Yönetmeni: Serdar ÖZDEMİR

Kurgu: Aziz İMAMOĞLU

Sanat Yönetmeni: Harika Derya ERTEN

Ses Tasarım: Tolga Turgay UYGUR

Oyuncular: Turan Özdemir, Pelin Ermiş, Serhan Süsler, Koray Ergun, Uğur Karabulut, Engin Çelik, Sencar Sağdıç, Ali Sinan Demirkale, Fırat Turgut, Neşe Arat

Süre: 92 dakika

Yapım Şirketi: İde Yapım 

Bekçi Fragman

 

11 - Ferhat ile Şirin: Ölümsüz Aşk

Tolga Yüce, Çağla Şimşek, Tevfik İnceoğlu, Murat Kuşçu, Gönül Acar, Muharrem Erdemir ve Belkıs Akçil gibi isimlerin oynadığı "Ferhat ile Şirin: Ölümsüz Aşk" filminin yönetmenliğini Murat Kuşçu üstlendi.

 

Ferhat ile Şirin; Ölümsüz Aşk Fragmanı

12 - Tekne (The Boat)

Winston Azzopardi'nin yönettiği ve Joe Azzopardi'nin başrolünde oynadığı "Tekne"; ava çıkan ve yolunu kaybeden bir balıkçının başına gelen esrarengiz olaylar etrafında dönüyor.

Tekne (The Boat) Fragmanı

 

13 - Kahraman Tavuk Uzayda

Alex Orrelle ve Eduardo Schuldt'un yönettiği animasyon film "Kahraman Tavuk Uzayda", Condorito ve arkadaşlarının maceralarını sinema perdesine taşıyacak.

Kahraman Tavuk Uzayda Fragman