Bittirex Kripto Para Borsası Hakkında Bilinmesi Gereken Önemli 10 Nokta

2014 yılında piyasaya çıkan ve Amerika Birleşik Devletleri menşeli bir kripto değişim ile alım satım sitesidir 2018 yılının ortalarında firmanın açıkladığı rakamlara göre yaklaşık 2 milyon kullanıcıya ulaştığı biliniyor.

Bittirex Kripto Para Borsası Hakkında Bilinmesi Gereken Önemli 10 Nokta
Bittirex Kripto Para Borsası Hakkında Bilinmesi Gereken Önemli 10 Nokta

Yeni Başlayanlar İçin Bittrex Nasıl Kullanılır?

Bittrex, 2017'de bir atılım gören bir Amerikan borsasıdır.

 

1- Bittrex Nedir?

2- Bittrex İnceleme

3- Bittrex Güvenli Mi?

4- Bittrex Nasıl Kullanılır?

5- Bittrex Ödeme Yöntemleri

6- Bittrex'te Nasıl Satın Alınır?

7- Bittrex'te Ticaret Nasıl Yapılır?

8- Bittrex Ücretleri

9- Bittrex Para Çekme Ücretleri

10- Son Düşünceler

 

Bittrex Nedir? 


Bittrex,Aralık 2014'te piyasaya sürülen bir Amerikan C2C Borsasıdır.Temmuz 2018'den itibaren 2 milyondan fazla müşterisi vardır. 

 

Bittrex değişimi Microsoft güvenlik programcıları (Bill Shihara ve iki çalışanı) tarafından kurulduğundan beri,şirket varlığının başlangıcından itibaren başarıya hazırdı.Şu an itibariyle,Shihara,Bittrex'in CEO'su olmaya devam ediyor.Bittrex'in kurucusu,asıl amaçlarının yüksek güvenlik ve ölçeklenebilirlik seviyesine ulaşmaya yardımcı olacak yepyeni bir yazılım bulmak olduğunu açıkladı.Bunlar,bugünkü borsaların çoğunda ana konulardır.Orada en hızlı ve en güvenli platformu yaratmayı hedeflediler.Buna ek olarak,Bittrex yaratıcıları değiş tokuşlarının yeni yatırımcıları çekebilecek kadar açık ve şeffaf olmasını sağlamak istedi.

 

Böyle bir profesyonel yaklaşım,geliştirici ekibinin asıl işlerini sürdürürken boş zamanlarında bu değiş tokuşu yaptığını öğrendiğinizde daha da etkileyicidir,ancak 2017'de Bittrex'in ani büyümesi onu tümüyle tüketen bir işe dönüştürdü.Borsa başına on binlerce yeni kullanıcı kabul etmeye başladığında ve işlem hacmi 3 milyar doları aştığında, 

 

Seattle merkezli borsa ABD düzenlemeleri ile tam uyumludur.Kraken'ın aksine,BitLicense uygulaması nedeniyle New York'ta da çalışabilir.

 

Bittrex İnceleme


Bittrex delicesine büyük miktarda para sunuyor (Bitcoin, Ripple ve Litecoin dahil 250'den fazla altcoin).Temel olarak,aklınıza gelebilecek herhangi bir ICO zaten orada özellikli.Borsa,kaynak kodlarını dikkatlice doğrulayarak yeni altcoin listeleme konusunda çok çaba gösterir.Aynı zamanda,artık aktif olmayan tüm paraları hızla kaldırır.Miktar kalite ile birleştirildiğinde durum budur.

 

Bittrex'in CEO'su,ne tür belirteçleri listelediğini ve çıkardığını açıkça belirtti.İncelenmekte olan jetonun sağlamlığı ve yasal uyumluluğu çok önemlidir.Madeni paranın ardındaki geliştirici ekibi ve yenilikçiliği hakkındaki bilgiler de komitenin kararını etkileyebilir.Borsada zaten dinlenen bozuk para temel düzenlemelere uymuyorsa veya geliştiricilerin uygun şekilde muamele görmemesi durumunda,kısa sürede çıkarılabilir.

 

Bittrex Güvenli Mi?


Çok sayıda analitik rapora göre,Bittrex piyasadaki en güvenli değişim olarak kabul edilebilir.Devlet düzenlemeleriyle uğraşmak söz konusu olduğunda,şifreleme para birimi borsaları sık sık barikatlara çarpıyor,ancak Bittrex ABD ekonomisinin hızla gelişen sektörden faydalanmasını istediklerini vurguluyor.Onu son derece saygın bir takas kılan ilk şey,söz konusu tam yasal uyumluluktur.Düzenlemeler listesi şunları içerir:

 

SEC düzenlemeleri.SEC'in raporuna göre,farklı ICO'ları sınıflandırmakta zorlanıyorlar ve birçok borsa hala yönetmeliklerine uymakta isteksizler,ancak bu Bittrex için geçerli değil;

 

Kara Para Aklamayı Önleme (AML);

 

Bittrex'i New York müşterileri için uygun kılan BitLicense uyumluluğu.

 

Bittrex'e bağlı tek bir hack olmadı,ancak büyük herhangi bir değişim hizmeti gibi hala müşterileriyle sorunları vardı.2017'de, borcun herhangi bir sebep olmadan kapanmış hesapları olduğunu belirten olumsuz bir Bittrex incelemesi vardı.Haber,Bittrex'i hesaplarının yaklaşık % 0,1'inin geçici olarak askıya alınmasıyla ilgili resmi bir açıklama yapmaya zorlayan medya tarafından hızla toplandı.

 

Peki,Bittrex güvenli midir? Şüphesiz,geliştiricilerin ekibi çok güvenli bir platform ile geldi.Diğer borsalar gibi,Bittrex fonlarının çoğunu (yaklaşık% 90) soğuk depoda tutar.Sistem ayrıca,TFA'nın hesabınızın korunmasında ne kadar önemli olduğuna da vurgu yapar.

 

Bittrex Nasıl Kullanılır?


Aşağıdaki kılavuzda Bittrex'in nasıl kullanılacağını bulalım.

Bittrex'i kullanmaya başlamadan önce,kayıt işleminden geçmek zorundasınız.E-postanızı doldurmanız ve benzersiz bir şifre girmeniz gerekir.

 

 

Hesabınızı doğruladıktan sonra,mevcut tüm piyasalar için (BTC, ETH, USDT, TUSD) en son dalgalanmaların bulunduğu ana sayfayı açmak için giriş yapmanız gerekir.

Hesabınızı yönetmek için 'Ayar' bölümüne gidin.Burada,günlük para çekme limitinizi artırmak için doğrulama işleminden de geçebilirsiniz. 

NB! Gerekli tüm alanlar (adresiniz,doğum tarihiniz vb.) Latin karakterleriyle doldurulmalıdır.

'Destek'e giderseniz (sol alt köşede),herhangi bir arama isteğine tam anlamıyla yazabileceğiniz çok uygun bir SSS bölümü görebilirsiniz.Sıkça sorulan soruların listesi,en son haberler ve yazı tura bilgileri aşağıda yer almaktadır.İstenilen bilgileri hala bulamayanlar sayfanın sol üst köşesine bir istek gönderebilir.

Bittrex Ödeme Yöntemleri

Bittrex'te nasıl satın almak isteyenler ilk olarak hesaplarına para yatırmak zorundadır.Borsaların çoğunluğu,para ile kripto para birimi satın almak hala zor olduğundan,daha fazla müşteriyle uğraşmakta zorlanıyor.Elbette,müşterilerin anında fiili-kripto işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlayan Coinbase gibi borsalar var,ancak mevcut para birimlerinin sayısı kesinlikle pazardaki en büyük isimlerle sınırlı.Yeni altcoinlerden herhangi birini satın almak istiyorsanız,Bitcoin'i bir borsada satın almanız ve sonra istediğiniz para birimini destekleyen başka bir borsaya yatırmanız gerekir.

 

Bittrex,Mayıs 2018’de ABD dolarını kabul etmeye başlayacağını açıkladı.Şirket,bazı büyük ABD bankalarından,finansal düzenlemelerin olmamasından ötürü kripto para birimi borsaları ile ılık ilişkiler kurarak yeşil ışık yaktı.Bununla birlikte,Seattle merkezli borsada ayrıca kısa miktarda mevcut işlem çifti ile ilgili bir sorun var.Şu an itibariyle,platformdaki (Bitcoin dahil) sadece en üst dijital para birimleri ABD dolarına karşı işlem görebiliyor,ancak Bittrex en yakın gelecekte yeni USD işlem çiftleri eklemeye söz veriyor.Bu nedenle,herhangi bir altcoin almak istiyorsanız, BTC'yi Bittrex'e başka bir borsadan göndermeniz gerekir.

Bittrex'te Nasıl Satın Alınır?

Fonlarınız yatırıldıktan sonra,bir işlem çifti seçmek veya satın almak istediğiniz jetonu manuel olarak aramak için 'Piyasalar' bölümüne gidin.

Seçilen para biriminin ritmini tıkladığınızda bir mum grafiği göreceksiniz.

Yeni bir sipariş vermek için sayfayı aşağı kaydırın.

Bittrex'te Ticaret Nasıl Yapılır?

Bittrex ticareti için mükemmel bir platformdur.Bununla birlikte,değişim,başlangıç ​​seviyesindekiler için uygun değildir,çünkü ortalama kullanıcılara göre yüksek profilli yatırımcıları ve yatırımcıları tercih eder.Sonuç olarak,Bittrex'te nasıl işlem yapacağınızı bilecek kadar yetenekli değilseniz Bittrex'in sizin için uygun bir yer olmamasıdır.Gelişmiş yatırımcılar,büyük miktarda para birimi, yüksek likidite ve etkili işlem araçları gibi büyük avantajlara sahip olduğunu düşünerek Bittrex'e katılmaya davetlidir.

 

Alım satım işlemine başlamadan önce,API anahtar ayarlarınızı yapmanız gerekir (ilk üç geçiş düğmesini açın).Şimdi bir teklif yapmak için 'Market' bölümüne gidin.Siparişin geçerli olacağı fiyatı belirleyebildiğiniz zaman sınırlı bir türle gidebilir veya koşullu bir sipariş türü seçebilirsiniz.Temel olarak,bu koşulun yerine getirilmeden işlem gerçekleşmeyeceği anlamına gelir.Yatırımlarınızı korumak için stop kullanıyorsunuz.

 

Bittrex Ücretleri

İstikrarlı, hızlı ve güvenli bir değişimi sağlamak,nispeten yüksek Bittrex ücretlerini açıklayan biraz pahalı.Hem alıcılar hem de satıcılar% 0.25 komisyon öderler.Herhangi bir sadakat programı veya diğer teşvik şekilleri bulunmadığından her üyeye aynı ücret uygulanır.

 

Bittrex Para Çekme Ücretleri

Aynı zamanda,Bittrex para çekme ücretleri oldukça rekabetçidir,ancak yine de diğer büyük borsalardan daha yüksektir.Tabii ki, bu ücretler tatsız,ancak şirket işinde kalabilmek için kar kazanmak zorunda.Paranızı değiş tokuş yapmanın uygun olmadığını unutmayın (ne kadar güvenli ve saygın olursa olsun),bu nedenle her zaman paranızı soğuk bir cüzdanınıza çekin. 

 

Ücretin miktarı seçtiğiniz paraya bağlıdır.


Para çekme ücretinden bahsetmişken,Bittrex'in de doğrulama seviyenize bağlı para çekme limitleri olduğunu belirtmekte fayda var.Günlük para çekme limitiniz varsayılan olarak 0,4 BTC olarak belirlenir,ancak 2FA'yı etkinleştirip kimliğinizi girerek günlük 100 BTC'ye kadar yükseltebilirsiniz.

 

Son Düşünceler

Bittrex,güvenlik,şeffaflık,kullanıcı arayüzü,desteklenen paralar ve dahili cüzdanlara erişim gibi şeyler için mükemmeldir.Bittrex ücret tarifesi,bilinen diğer borsalara kıyasla da rekabetçi.

 

ABD’de olmak,güçlü bir üne sahip olmak ve yeni başlayanların hepsini alması nispeten kolay olmak,onu kripto ticareti yapmak için mükemmel bir seçenek haline getiriyor.Ama Bittrex'i Seçip Seçmemek size kalıyor.

Kripto para birimlerinin patlaması,finans tarihindeki en büyük hikaye olarak şekilleniyor.