Bisikletliler Mardin'den Şanlıurfa'ya Pedal Cevirdi

Uluslararası Mezopotamya Bisiklet turu kapsamında 5'i Türk, 77 sporcu birinci olabilmek için Mardin'den Şanlıurfa'ya Mardin'e pedal çevirmeye başladı. 188 Kilometrelik etap bugün Mardin Valisi Mustafa Yaman'ın katıldığı törenle başladı

Bisikletliler Mardin'den Şanlıurfa'ya Pedal Cevirdi
Uluslararası Mezopotamya Bisiklet turu

Uluslararası Mezopotamya Bisiklet turu kapsamında 5'i Türk, 62 sporcu birinci olabilmek için Mardin'den Şanlıurfa'ya Mardin'e pedal çevirmeye başladı. 188 Kilometrelik etap bugün Mardin Valisi Mustafa Yaman'ın katıldığı törenle başladı

Uluslararası Mezopotamya Bisiklet Turu'nun ikinci günündeki 188 kilometrelik Mardin-Şanlıurfa etabı başladı.

Mardin-Şanlıurfa etabının startı, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı'nda düzenlenen törende Mardin Valisi Mustafa Yaman tarafından verildi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu ile GAP İdaresi Başkanlığı iş birliğinde düzenlenen organizasyonda sporcular, Mardin, Şanlıurfa, Kilis ve Gaziantep güzergahında 620 kilometre pedal çevirip, 5 Mayıs Pazar günü finiş görecek.


Türkiye Bisiklet Federasyonu ile GAP İdaresi Başkanlığı iş birliğiyle düzenlenen organizasyonda sporcular, Mardin, Şanlıurfa, Kilis ve Gaziantep güzergahında 620 kilometre pedal çevirip, 5 Mayıs Pazar günü finiş görecek.

Turun 188 kilometrelik Mardin etabının startı, 15 Temmuz Şehitler Parkı'nda düzenlenen törenle Mardin Valisi Mustafa Yaman tarafından verildi. Organizasyonda 5'i Türk 13 takımdan 77 sporcu mücadele ediyor. Sporcular, yarın ise 188 kilometrelik Mardin-Şanlıurfa etabını geçecek.

 

Yaman: "Mardin artık bir spor şehri oldu"

Mardin Valisi Mustafa Yaman, törende yaptığı konuşmada, katılımcı sporculara başarılar dileyip, geçen yıl da aynı turun bir ayağını Mardin'de gerçekleştirdiklerini anımsattı.

Türkiye Bisiklet Federasyonu ile bu yarışları devam ettirmeyi düşündüklerini kaydeden Yaman, "Allah nasip ederse, Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun bir ayağı da burada yapılır.

Mardin artık bir spor şehri oldu.

Son 2 yıldır sağlanan huzur ve bu huzurun sürmesiyle, artık uluslararası yarışmalar yapılıyor.

Parkurlarımız bittikten sonra pist yarışmalarına da başlayacağız.

Üniversite alanımız içinde yaptığımız veledrom bitmek üzere.

İnşallah orada da güzel yarışmalar yapacağız.'' diye konuştu.

 

Milli Bisikletçi Sayar, Kazanmak İçin Buradayız

Milli bisikletçi Mustafa Sayar da güçlü bir ekiple yarışmalara katıldıklarını belirterek, "Yarışmayı kazanmak için buradayız. Ülkemizde düzenlenen 2.2 puan seviyesinde önemli organizasyonlarından biri. 5 Türk takımı var. Diğer Türk takımlarıyla koordineli olarak bu yarışta ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi ve olimpiyat puanları toplamayı hedefliyoruz.'' ifadelerini kullandı.

Törene, Vali Yardımcısı Bahattin Çelik, Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin, Türkiye Bisiklet Federasyonu Mardin İl Temsilcisi Mehmet Samsa, Türkiye Geçici Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Orhan Kandemir ve davetliler katıldı.

 

Organizasyona 8 Ülkenin Bisikletçileri Katıldı

Organizasyonda Türk Milli Takımı'nın yanı sıra Torku Şekerspor, Giresunspor, Mardinspor ve Mersin Gençlik Spor, Türkiye'yi temsil edecek. Turda mücadele edecek diğer takımlar ise Azerbaycan Milli Takımı, Minsk Cycling (Belarus), Vib Sport (Bahreyn), Sırbistan Milli Takımı, Velo Club Ratisbona (Almanya), Bike Aid (Almanya), Brunei Continental (Brunei) ve Lokomotiv Cycling Club (İran)

12 Takımın mücadele ettiği zorlu parkur Pazar günü Şanlıurfa'da son bulacak