Binali Yıldırım "Çaldırlar" Çıkışını Mecburdum Şeklinde Açıkladı

Cumhur İttifakının İBB Adayı Binali Yıldırım, Katıldığı bir programdan çıkarken bir vatandaşın yanına yaklaşıp "başkanım seçim neden iptal oldu?" sorusuna "Çünkü Çaldılar" Çıkışı ile cevap vermişti, Yıldırım Fox TV de katıldığı bir programda sözlerine açıklık getirdi ve buna mecburdum dedi

Binali Yıldırım "Çaldırlar" Çıkışını Mecburdum Şeklinde Açıkladı
Çünkü Çaldılar Sözünü Kullanmaya Mecburdum Binali Yıldırım

Cumhur İttifakının İBB Adayı Binali Yıldırım, Katıldığı bir programdan çıkarken bir vatandaşın yanına yaklaşıp "başkanım seçim neden iptal oldu?" sorusuna "Çünkü Çaldılar" Çıkışı ile cevap vermişti, Yıldırım Fox TV de katıldığı bir programda sözlerine açıklık getirdi ve buna mecburdum dedi.

FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu olan AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, seçimin ardından büyük tartışma yaratan "Çaldılar" sözleriyle ilgili, "Ona mecburdum. Niye mecburdum, çünkü bir algı operasyonu yapıldı. Yani orada bir hukuki tabir değil, farkındayız" dedi.

 

Sesimi Duyuramıyorum Kendimi İfade Edemiyorum

İsmail Küçükkaya'nın "Yani halk diliyle mi öyle dediniz?" sorusuna Yıldırım, "Evet. En büyük mağduriyeti yaşayan İstanbullular var, ben varım ve ben sesimi duyuramıyorum. Kendimi ifade edemiyorum" şeklinde cevap verdi.

Programın devamında Küçükkaya "Onun için böyle bir yola mı gittiniz?" şeklinde bir soru yöneltti. Yıldırım, bu soruya "Gayet tabi" yanıtını verdi.