Bakan Soylu Uyardı, 12 Saat Süre tanıdık Yoksa El Koyacağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gazeteci Candaş Tolga Işık ile sosyal medya üzerinden canlı yayında soruları yanıtladı. Bakan Soylu, maske üreten bazı firmaların stoklarını piyasaya sürmediği anlaşıldı bu firmalara 12 saat süre tanıdık dedi

Bakan Soylu Uyardı, 12 Saat Süre tanıdık Yoksa El Koyacağız
Bakan Soylu Uyardı, 12 Saat Süre tanıdık Yoksa El Koyacağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gazeteci Candaş Tolga Işık ile sosyal medya üzerinden canlı yayında soruları yanıtladı. Bakan Soylu, maske üreten bazı firmaların stoklarını piyasaya sürmediği anlaşıldı bu firmalara 12 saat süre tanıdık dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ürettikleri maskeleri depolarında tutan ve piyasaya sürmeyen firmalara yarına kadar süre verdiklerini, aksi halde fabrikalara el konulacağını açıkladı.

12 Saat Süre Tanıdık

Bakan Soylu, gazeteci Candaş Tolga Işık'ın Instagram canlı yayınında konuğu oldu. Maske satan fabrikaların, mallarını halktan sakladığını ve yurt dışına satma planlarını öğrendiklerini belirten Soylu, eş zamanlı olarak yapılan baskınlarda maske stokları yapan firmaları tespit ettiklerini açıkladı. Soylu, "Maske stokları yapan firmalar 12 saat içinde depolarında yaptıkları stokları piyasaya sürmezlerse işlem başlatacağız" ifadelerini kullandı.

Fabrikaya El Koymaktan Çekinmeyeceğiz

Soylu stok yapan firmaların fabrikalarına el koyacaklarını açıklayarak, ''Bazı maske üreticileri maskeleri depolarında tutup bakanlığa satmıyorlar. Bu sabah 08:00'de eş zamanlı baskın yaptık ve bakanlıkla anlaşma yapmaları için onları uyardık. Yarına kadar süreleri var yoksa fabrikalarına el koymaktan çekinmeyiz" dedi.