Ayvalık Açıklarında Kaçak Göçmen Faciası 7 Ölü 7 Kayıp

Alınan bilgiye göre Balıkesir'in Ayvalık ilçesi açıklarında kaçak göçmenleri taşıyan bir botun batması sonucu aralarında kadın ve çocukların bulunduğu 7 kişinin cansız bedenine ulaşılırken bir kişinin yaralı kurtulduğu 7 kişinin de kayıp olduğu belirtildi

Ayvalık Açıklarında Kaçak Göçmen Faciası 7 Ölü 7 Kayıp
Ayvalık Açıklarında Kaçak Göçmen Faciası 9 Ölü 7 Kayıp

Alınan bilgiye göre Balıkesir'in Ayvalık ilçesi açıklarında kaçak göçmenleri taşıyan bir botun batması sonucu aralarında kadın ve çocukların bulunduğu 7 kişinin cansız bedenine ulaşılırken 5 kişinin kurtarıldığı 7 kişinin de kayıp olduğu belirtildi.

Balıkesir'in Ayvalık ilçesi açıklarında düzensiz göçmenleri taşıyan teknenin batması sonucu 7 kişi öldü. Sahil Güvenlik ekipleri, 5 kişiyi kurtarırken, kayıp 7 kişiye ulaşmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığının internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Balıkesir ili Ayvalık ilçesi Çıplak Ada batısı 2,5 deniz mili mesafede, içerisinde düzensiz göçmenlerin bulunduğu bir teknenin battığı ihbarının alınması üzerine olay yerine derhal 4 Sahil Güvenlik Botu ve 2 Sahil Güvenlik Helikopteri sevk edilmiştir."

 

5'i Çocuk 7 Göçmen Hayatını Kaybetti

"Başlatılan arama kurtarma faaliyeti neticesinde 1 kadın, 3 erkek, 1 çocuk olmak üzere toplam 5 düzensiz göçmen denizden kurtarıldı.

5'i çocuk toplam 7 göçmenin cansız bedenine ulaşıldı."

 

Teknede Toplam 17 Kişi Vardı

"Göçmenlerden alınan ilk ifadelerden toplam 17 kişi olduklarının öğrenilmesi üzerine kayıp olduğu değerlendirilen 4 göçmenin ve 1 muhtemel göçmen kaçakçısının bulunması maksadıyla arama kurtarma faaliyetlerine devam edilmektedir."

Sahil güvenlik ekiplerine bağlı dalğıçların kayıp göçmenleri arama çalışmaları devam ederken olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.