Alman Futbol Lobisi İşbaşında / Şampiyonlar Ligi Finali Almanya'da Oynansın

Avrupa ve Dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri olan UEFA Şampiyonlar Ligi 2020 Final maçı daha önce alınan bir karar ile İstanbul'da oynanmasına karar verilmişti. Alman futbol lobisi alttan alttan çalışarak söz konusu final maçını Türkiye'den alınarak Almanya'da oynanması için Avrupa Kulüpler Birliği nezdinde UEFA'ya çağrıda bulundu.

Alman Futbol Lobisi İşbaşında / Şampiyonlar Ligi Finali Almanya'da Oynansın
Alman Futbol Lobisi İşbaşında / Şampiyonlar Ligi Finali Almanya'da Oynansın

Avrupa ve Dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri olan UEFA Şampiyonlar Ligi  2020 Final maçı daha önce alınan bir karar ile İstanbul'da oynanmasına karar verilmişti. Alman futbol lobisi alttan alttan çalışarak söz konusu final maçını Türkiye'den alınarak Almanya'da oynanması için Avrupa Kulüpler Birliği nezdinde UEFA'ya çağrıda bulundu.

Alman futbol lobisi, 2020 UEFA Şampiyonlar Ligi finali için çalışıyor...

Sky Sports'ta yer alan habere göre; Avrupa Kulüpler Birliği, Şampiyonlar Ligi yarı final ve final maçlarının Almanya'da oynanması için UEFA'ya başvuruda bulundu.

Türkiye'de koronavirüs salgınının hala belirsizliğini koruduğu ve bu nedenle Almanya'ya alınması gerektiği belirtildi.

Devler Liginin Tüm Maçları Almanya'da Oynansın Talebi

Avrupa Kulüpler Birliği'nin, Bundesliga'nın sorunsuz başladığı ve devam ettiğini UEFA'ya ilettiği, 7-8 Ağustos'ta oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi ikinci tur rövanş maçlarının dahi Almanya'da tarafsız bir sahaya oynanması yönünde talepte bulunduğu vurgulandı.

Avrupa'nın futbol patronu UEFA Alman Futbol Lobisi ürünü olan bu öneriyi gündemine almış ancak bu konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadığı belirtiliyor.