Akp'li Hilvan Belediyesinin Karasinek İle İmtihanı 

Hilvanlılar güne karasinek istilası ile gözünü açtı, Hilvanlılar Akp'li belediyenin Kara Sinekleri önlemek amaçlı çalışmanın yapmadığını dile getirerek sitem etti.

Hilvan kırsal mahallelerinde belediyenin ilaçlama noktasında yetersiz kalması nedeniyle vatandaşlar geceleri sivrisinek yüzünden uyuyamazken, sabahları ise karasinekler yüzünden yemek yiyemiyor.

Kurak bir iklime sahip olan Şanlıurfa'da önceki yıllara oranla bu yıl daha fazla yağış düştü. Bu nedenle farklı böcek türünün sayısının artmasına neden oldu. Havaların ısınmasıyla ortaya çıkan böcek türleri vatandaşları rahatsız ederken, Hilvan Belediyesi ise ilaçlamayı yeterince yapmadığı için tepkilerin odağı haline geldi.

Haşere Üretimini Yapan Belediye Değil Ama Önlem Alması Gereken AKP'li Hilvan Belediyesidir.

Karasinek, haşere ve sivrisineklerden dert yanan Aşağı Ekece sakinleri belediye yetkilerine ateş püskürdü,  evde rahat bir yemek yiyemediklerini ve geceleri rahat bir uyku alamadıklarını iddia eden mahalle sakinleri belediyenin ilaçlama noktasında sınıfta kaldığını belirtti.

Hilvan, Aşağı Ekece Mahallesinde sofranın üzerine karasinekler yüzünden ev halkı adeta sofradan uzaklaşıyor. İlaçlamanın yetersiz olduğu mahallede geceleri haşereler ve sivrisinekler yüzünden köy halkı rahat bir uyku alamadığını iddia etti.