Açık Cezaevinden İzinli Olarak Çıktı , Yine Hırsızlık Yaptı !

Cezaevinden izinli olarak çıkan hükümlü, ilkokula gizlice girdikten sonra okuldaki değerli eşyalara gözünü kestirip 3 flash bellek ve 1 dizüstü bilgisayar çaldı. Hükümlünün cezaevinde hırsızlık suçundan yattığı biliniyordu. Bu suç ile daha ağır yaptırımlar onu bekliyor olacak. Gözaltına alınan hükümlü , Bafta Adliyesine sevk edildi.

Açık Cezaevinden İzinli Olarak Çıktı , Yine Hırsızlık Yaptı !

Olay, ilçe merkezine 15 kilometre mesafede bulunan Kamberli Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Kamberli İlkokulundan laptop ve flaş bellek çalındığı yönünde İlçe Jandarma ve İlçe Emniyet Müdürlüğüne ihbarda bulunuldu. Hırsızlık olayı ile ilgili çalışma başlatan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri dün akşam daha önceden de sabıkası bulunan 17 yaşındaki C.A.’yı Cumhuriyet Mahallesi’nde gözaltına aldı. Gözaltına alınan şahsın ilkokuldan 3 adet flaş bellek ve 1 adet laptop çaldığını belirledi. C.A., İlçe Jandarma ekiplerine teslim edildi. 
Jandarmadaki işlemlerinin adından Bafra Adliyesine sevk edilen C.A. tutuklanarak Bafra T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi. C.A’nın daha önceden işlediği suçtan dolayı Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumunda yattığı ve Bafra'ya izinli olarak geldiği belirlendi.