Abd Polisinin Skandal Olayı / Kapıyı Açmaya Çalışan Çocuğun Üzerinde Kapıyı Kırdı

Abd Polisinin Skandal Olayı / Kapıyı Açmaya Çalışan Çocuğun Üzerinde Kapıyı Kırdı

Sahne, gece yarısı uyuşturucu saldırısından bir şeye benziyor.

Silahlar çekilir, taktik yelek giyen polis memurları isimsiz bir alt bölümdeki bej renkli bir çiftlik evini çevreler. Tek bir kesin vuruşla, biri kapıdan aşağıya atılır. "Ellerini kaldır!" Bir el feneri bağırıyor, bir el feneri kör edici kirişler odayı süpürmeye başlar.

Ancak ABD’deki Arizona’daki Chandler’ta bulunan polis, 25 Şubat’ta Phoenix’in banliyölerinde mütevazı bir evde ortaya çıktıklarında yasadışı uyuşturucu bağımlısı arayışında değildi. Bunun yerine, tehlikeli derecede yüksek ateşi olan 2 yaşındaki birini arıyorlardı. 

Çocuğun annesi Sarah Beck'in iddia ettiği gibi doktorların emirlerini göz ardı ettiği ve aşılanmadığı için başının derde girmesinden korktuğu için onu acil servise götürmeyi reddettiği iddia edildi.

Yetkililer saatler sonra bir refah kontrolü yaptığında, çocuğun babası her şeyin yolunda gittiğini ve ateşin geçtiğini söyleyerek onları içeri almayı reddetti. Sonunda, polis meseleleri kendi ellerine almaya karar verdi.

“Bize suçlular gibi davrandılar, kapımızı kırdılar” dedi. "Çocuklarıma ne tür bir travma yaptığını bilmiyorum."

ABD makamları olaydan alınan vücut kamera görüntülerini yayınladılar ve 2 yaşındaki çocuğun sağlığı ve refahı tehlikede olduğu için "zorla girmeye" karar verdiklerini açıkladılar ve acil tıbbi yardıma ihtiyacı vardı.

Ancak eleştirmenler, ebeveynlerin masraflı bir hastane ziyaretinin gereksiz olduğunu belirleme hakları dahilinde olduklarını ve dramatik gece geç saatlerinde yapılan baskının, üç küçük çocuğuna onarılamaz bir zarar verebileceğini iddia ediyor. 

Bir aydan daha uzun bir süre sonra, Arizona Cumhuriyetine göre, üç çocuğun hepsi de hala bakmakta . Bryce ve Beck şimdi onları geri almak için savaşıyor. Beck, yerel TV kanalı KPHO'ya verdiği demeçte, "Çocuklarımızı seviyoruz, onları seviyoruz." Dedi. “Çocuklarımızın yardıma ihtiyacı olursa, kesinlikle onlara yardım ederdik.”

Karmaşık destan kavurucu bir ateşle başladı.

Polis kayıtları, 25 Şubat günü akşam saat 5.00 civarında, Beck'in oğlunun Güneybatı Naturopatik Tıp Kliniğine getirildiğini söyledi. Doktor orada çocuğun sıcaklığını kaydetti ve 40 derecenin üzerinde olduğunu keşfetti.

Doktor, iki bölge hastanesindeki personelle görüşdükten sonra, Beck'e, oğlunun klinikte test edemediği yaşamı tehdit edici bir hastalığın olası belirtilerini gösterdiğinden, annenin, yürümeye başlayan çocuğu acil servise en kısa sürede getirmesi gerektiğini olabildiğince. (Avukatlar doktor 2 yaşındaki menenjit olduğunu korktuğu, bu ayın başlarında mahkeme duruşmada söyledi