5 Kişilik Araca 7 Kişi Binince Araç Şarampole Yuvarlandı / 7 Yaralı 

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde çok eski model 5 kişilik araca 7 kişi binince Aracı kullanan şoför direksiyon hakimiyetini kaybederek aracı şarampole yuvarladı.

5 Kişilik Araca 7 Kişi Binince Araç Şarampole Yuvarlandı / 7 Yaralı 
Şanlıurfa Birecik ilçesinde meydana gelen kaza sonrası araç hurdaya döndü.

Şanlıurfa / Kaza: Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde eski model bir araç ile 7 kişi seyehat ederken aracı kullanan şoför direksiyon hakimiyetini kaybetti, 7 Kişinin yaralandığı üzücü kazada korkulan olmadı, Yolcular kazayı hafif sıyırıklar ile atlattı, Kazada yaralananlara ilk müdahale kaza yerinde yapıldıktan sonra Birecik Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Bedran Şahin idaresindeki 02 FP 010 plakalı otomobil, Şanlıurfa-Gaziantep kara yolunun 64. kilometresinde kontrolden çıkarak şarampole devrildi. Kazada sürücü ile yanında bulunan aynı aileden Sultan, Zehra, Merve, Reşat ve Muhammet Sefa Şahin ile Fehime Türkman yaralandı.

Yaralılar, 112 Acil Servis ekiplerince Birecik Devlet Hastanesine kaldırıldı. 

 

Kapasitenin Üstünde Yolcu Taşımanın Cezası Nedir? 

Türkiye Cumhuriyeti Uluştırma Bakanlığınca kapasitenin üzerinde yük taşımanın cezası resmi internet sitelerinde belirtilmiştir. Ancak kapasitenin üzerinde insanların hayatını tehlikeye atacak yolcu taşımanın netleştirilen bir cezası görülmemektedir.