2 Yıldır Bitirilemeyen Karakoyun Köprülü Kavşağında Çalışmalar Yeniden Başladı

Şanlıurfa'nın en işlek caddesi olan ve Şanlıurfa'yı Gaziantep'e bağlayan cadde üzerinde yaklaşık iki yıl önce başlayan köprülü kavşak çalışması bir başladı bir durdu. Son olarak müteahhidin zarar ediyorum bahanesi ile işi bıraktığı kavşakta yolun kapanmasından dolayı bir çok ölümlü ve yaralanmalı kaza da meydana geldi.

2 Yıldır Bitirilemeyen Karakoyun Köprülü Kavşağında Çalışmalar Yeniden Başladı
2 Yıldır Bitirilemeyen Karakoyun Köprülü Kavşağında Çalışmalar Yeniden Başladı

Şanlıurfa'nın en işlek caddesi olan ve Şanlıurfa'yı Gaziantep'e bağlayan cadde üzerinde yaklaşık iki yıl önce başlayan köprülü kavşak çalışması bir başladı bir durdu. Son olarak müteahhidin zarar ediyorum bahanesi ile işi bıraktığı kavşakta yolun kapanmasından dolayı bir çok ölümlü ve yaralanmalı kaza da meydana geldi. Bugün yapılan açıklama ile 2 yılın ardından Büyükşehir işi devraldığını ve çalışmaların bundan sonra Büyükşehir Bünyesinde devam edeceği vurgulandı. 

Şimdiye Kadar Neredeydiniz? 

Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül'ün işi devraldık ve kısa sürede bitireceğiz çıkışı üzerine bölgede bulunan esnaf ve vatandaşlar burada bir çok kaza oldu trafik inanılmaz bir şekilde kilitlendi Göbeklitepe yılı ilan edilmesinden dolayı buraya yurdun çeşitli yerlerinden araçları ile gelen vatandaşlar yolu bilmediklerinden dolayı türlü sıkıntılar çekti madem bu iş belediye bünyesinde bu kadar hızlı yapılabiliyordu neden beklediniz bu güne kadar diyerek sitemini dile getirdi. 

Kavşak İçin Ek Yollar Yakın Zamanda Hizmete Sunulacak 

Projenin bir an önce bitirilmesi gerekliliğini belirten Beyazgül "Karakoyun Köprülü Kavşağı ile ilgili bir yıl önce buranın müteahhidi zarar ettiğini düşünerek tasfiye kuruluna başvurmuştu. Uzun süre tasfiye kurulunda konu bekledi. Tasfiye kurulundan döndükten sonra müteahhitle görüşmeler yapılarak devam edip etmeyeceği soruldu. Müteahhit zarar ettiğini, Büyükşehir Belediyesi tarafından tasfiye edilmesini söyledi. Biz tasfiye etmeyeceğimizi ancak devam etmesi gerektiğini ifade ettik. Müteahhit devam etmeyince biz protokol imzalayarak işin bundan sonrasını Büyükşehir olarak bizim üstlendiğimizi ifade ettik. Tüm bunları protokolle kayıt altına aldık. Bundan sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından bitirilecek. İnşallah bayramdan önce Şanlıurfalı vatandaşlarımızın hizmetine açılacak. Bir yandan Fen İşleri Daire Başkanlığımız bütün iş makineleri ile çalışırken, bir taraftan da ŞUSKİ Genel Müdürlüğümüz çalışmaktadır. Hummalı bir çalışma sonrası burayı Urfa'mızın hizmetine açacağız. Şimdiden hayırlı, uğurlu olsun" diye konuştu. 

Otogar kavşağı Belirsizliğini Koruyor

Yine şehrin en işlek yollarından biri olan ve Karaköprüyü merkeze bağlayan en önemli yol olan Diyarbakır yolu üzerinde inşaatı yarım bırakılan Otogar Kavşağı için de böyle bir uygulamanın yapılıp yapılmayacağı belirsizliğini korurken söz konusu kavşak içerinde zaman zaman bazı iş makinelerinin çalıştığı gözlemlense de böylesi bir projenin bu kadar cılız iş yapısı ile bitirilmesi yıllar alır. Yaklaşık bir buçuk yıldan bu yana kapalı olan ve trafiğin akışı başka yöne aktarılan yolda vatandaşlar ve yolu yoğunlukla kullanan sürücüler kavşağın bir an önce bitirilerek yolun açılmasını bekliyor.