2 Yıldır Bitirilemeyen Karakoyun Köprülü Kavşağı Sonunda Tamamlandı

Şanlıurfa'nın en işlek caddesi olan ve Şanlıurfa'yı Gaziantep'e bağlayan cadde üzerinde yaklaşık iki yıl önce başlayan köprülü kavşak çalışması bir başladı bir durdu. Son olarak müteahhidin zarar ediyorum bahanesi ile işi bıraktığı kavşakta yolun kapanmasından dolayı bir çok ölümlü ve yaralanmalı kaza da meydana geldi. Sonunda bugün itibari ile çalışmalar bitti.

2 Yıldır Bitirilemeyen Karakoyun Köprülü Kavşağı Sonunda Tamamlandı

Şanlıurfa'nın en işlek caddesi olan ve Şanlıurfa'yı Gaziantep'e bağlayan cadde üzerinde yaklaşık iki yıl önce başlayan köprülü kavşak çalışması bir başladı bir durdu. Son olarak müteahhidin zarar ediyorum bahanesi ile işi bıraktığı kavşakta yolun kapanmasından dolayı bir çok ölümlü ve yaralanmalı kaza da meydana geldi. Sonunda bugün çalışmalar bitti.

Şimdiye Kadar Neredeydiniz? 

Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül'ün işi devraldık ve kısa sürede bitireceğiz çıkışı üzerine bölgede bulunan esnaf ve vatandaşlar burada bir çok kaza oldu trafik inanılmaz bir şekilde kilitlendi Göbeklitepe yılı ilan edilmesinden dolayı buraya yurdun çeşitli yerlerinden araçları ile gelen vatandaşlar yolu bilmediklerinden dolayı türlü sıkıntılar çekti madem bu iş belediye bünyesinde bu kadar hızlı yapılabiliyordu neden beklediniz bu güne kadar diyerek sitemini dile getirdi. 

 

2 Yıldır bekleyen kavşak son olarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün vatandaşa biraz kulak vererek çalışmaları hızlandırıp bugün bitirdi.

Yine şehrin en işlek yollarından biri olan ve Karaköprüyü merkeze bağlayan en önemli yol olan Diyarbakır yolu üzerinde inşaatı yarım bırakılan Otogar Kavşağı için de böyle bir uygulamanın yapılıp yapılmayacağı belirsizliğini korurken söz konusu kavşak içerinde zaman zaman bazı iş makinelerinin çalıştığı gözlemlense de böylesi bir projenin bu kadar cılız iş yapısı ile bitirilmesi yıllar alır. Yaklaşık bir buçuk yıldan bu yana kapalı olan ve trafiğin akışı başka yöne aktarılan yolda vatandaşlar ve yolu yoğunlukla kullanan sürücüler kavşağın bir an önce bitirilerek yolun açılmasını bekliyordu. Çalışmaların bugün itibari ile bitmesi vatandaşı biraz sevindirdi.