2 Ünlü Oyuncu Kaçakçılıktan Gözaltına Alındı

Oynadıkları televizyon dizisinde kaçakçılıkla mücadele eden 2 ünlü oyuncu kaçakçılıktan gözaltına alındı, Ünlü oyuncular kaçak içki satıyordu.

İnternet üzerinden yayınlanan, uyuşturucu ve kaçakçılıkla mücadeleyi anlatan dizide başrolü paylaşan iki oyuncunun da aralarında bulunduğu 4 kişi, kaçak içki ticareti yaptıkları iddiasıyla gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, İstanbul, Adana ve Mersin'de kaçak üretilen içkiyi çöp kovalarında şalgam diye sahte faturalandırıp Kayseri'ye nakliye kamyonlarıyla getiren zanlıları takibe aldı.

Ünlü Oyuncular 2 Ay Boyunca Takip Edildi

Yaklaşık 2 ay süren teknik takibin ardından Kayseri'deki 6 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda, internet üzerinden yayınlanan, uyuşturucu ve kaçakçılıkla mücadeleyi anlatan bir dizide başrolü paylaşan A.U. ve M.A.D. ile S.B. ve A.P. gözaltına alındı. 

Operasyon Sonucunda 500 Adet Kaçak İçkiye El Konuldu

 

Adreslerde yapılan aramada bin 500 şişe kaçak içki ele geçirildi. Emniyette işlemleri devam eden zanlıların, sahte sosyal medya hesapları üzerinden ve irtibatlı oldukları kişiler aracılığıyla piyasaya kaçak içki sürdüğü öğrenildi.