DP Güneydoğu Bölge Sorumlusu Dağ : Vatandaş Lahmacun Harcına Et Yerine Tavuk Koyacak Kadar Yoksullaştı !

Demokrat Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı  Doğu ve Güneydoğu Bölge Sorumlusu Ömer Faruk Dağ, geçim sıkıntısı, kadına şiddet ve işsizlik konularına değinerek açıklamalarda bulundu.

DP Güneydoğu Bölge Sorumlusu Dağ : Vatandaş Lahmacun Harcına Et Yerine Tavuk Koyacak Kadar Yoksullaştı !
DP Tşk. Bşk. Yrd. Doğu ve Güneydoğu Bölge Sorumlusu 24-25-26 Dönem Şanlıurfa DP MV. Adayı

Yerel Seçim, Ekonomik kriz, Suriyeli mülteci meselesi, Ardından Barış Pınarı hareketi ve şımarık ABD'nin Turkiye'den intikam alırcasına aldığı küstah kararlar derken, en önemli gündemlerden biri olan geçim sıkıntısından dolayı aile içerisindeki huzursuzluk ve kadına şiddet meselesinden uzaklaşmış olduk..

Esnaf siftahsız kepenk kapatıyor. Şirketler bir bir iflas ediyor. işsizlik ordusuna her yıl 100 binlerce kişi eklenirken ki, bunların büyük bir kısmı üniversite mezunu"
İşsizlik ve geçim sıkıntısından dolayı aile içerisindeki huzur bozuluyor ve is boşanmaya kadar gidiyor.

Kadın Cinayetlerinin Asıl Sebebi İşsizlik ve Geçim Sıkıntısı

Bu nedenle aile içerisindeki kavga ve kadın cinayetlerin önüne geçilemezken, Vatandaş Lahmacun harcına et yerine tavuk koyacak kadar yoksullaştırılmışken, birileri insanların aklıyla alay edercesine, kişi başı milli gelirimiz ve vatandaşın alım gücü 3 kat artmıştır diyebiliyor.

Üretime Dayalı İş İstihdamları Yaratarak ve Çoğaltılarak Refah Toplum Oluşacak

Ailelerin dağılmaması ve kadın cinayetlerin son bulması hatta çocuklarımızın terör örgütleri tarafından kandırılmasına mani olmak için üretime dayalı iş istihdamların mutlaka yaratılması ve çoğaltılması şart.
Aksi takdirde dağılan ailelerin enkazında kalan yetim çocuklar ve kadına karşı şiddetin ve cinayetlerin önüne geçilemeyecek, daha kötüsü dağılan ailelerin enkazındaki çocukların büyük bir kısmı sokaklarda değişik suçlara karışarak belkide bir terör örgütünün yalan vaatlerine kanarak, onların hain emellerine hizmet etmiş olacaktır.
Bu nedenle hem ailesinin, hem Ülkenin, hemde yaşadığı bölgenin huzurunu haliyle kaçırmış olacaktır.

Huzur Olan Evde Kavga Olmaz...

İşi olan, Aşı olur ve Aile içerisinde huzuru olur. Huzur olan evde kavga olmaz ...
Kavga olmayan evde boşanma olmaz ! Boşanma olmayan ailede çocuklar sokakta kalmaz ...
Sokakta olmayan çocuk suç örgütlerine bulaşmaz ...
Yani Sünni değil kesin çözüm gerek...


Ömer Faruk Dağ İle İlgili Diğer Haberler


Metro Yapılacaktı Yalan Oldu ►

Demokrat Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Ömer Faruk DAĞ Şanlıurfa halkı adına AKP Milletvekillerine ve belediye Başkanlarına vaat ettikleri projeleri ve Cumhurbaşkanı tarafından 5 kez temel atış töreni yapılan şehir hastahanesinin akıbetini sordu.